Est  Eng 

Osata esmaabi, see on sama, mis süüdata väike täht.

Ükskõik, kui kõrgel tasemel on kiirabi, oled kannatanu tegeliku saatuse otsustaja Sina!

See, mida teed Sina esimestel minutitel pärast õnnetust, otsustab kannatanu saatuse. Kiirabi ei saa seda hiljem muuta.
 

Uudised
Kass, kes aitas elada
Kodutohter kass
Santast ja elust üldiselt
Väike tüdruk ja kass
Kass, kes aitas elada

See juhtus 5 aastat tagasi. Ühes perekonnas, kus elasid isa, ema ja poeg juhtus katastroof, mida kardab tänapäeval iga lapsevanem- poeg sattus halba seltskonda ja hakkas narkootikume süstima. Paraku tähendas see ka HIV-sse nakatumist ja 4 aasta pärast tõid vanemad oma luukõhna poja surema loodusesse- suvilasse. Seal me perekonnaga tutvusime, kuna sureva noormehe juurde kutsuti kiirabi mitmeid kordi. Elu viimastel päevadel oli 19 aastane noormees rahu teinud nii oma elu kui ka Jumalaga - ta oli valmis minema ja ajal kui suvila vanad õunapuud puistasid viimaseid õielehti rohule, lakkas noore inimese süda töötamast. Päev hiljem haaras tunde ümber maja kõndiv isa rinnust kinni ja kukkus maha- meil ei õnnestunud keskealist meest elustada, infarkt viis ka tema mulla alla. Ema jäi üksi. Korduvalt kutsusid naabrid talle kiirabi, aga ema kordas vaid sõnu; „ Ma tahan ära.“ ja nii suure hingevalu vastu ei aita ükski ravim. Siis järsku sinna majja meid enam ei kutsutud. Arvasime, et emagi järgnes oma perekonnale, aga hilissügisel selgus, et lood arenesid täiesti teisiti.

Täpselt 40 päeva pärast oma poja surma ärkas leinav naine hommikul haleda nutu peale. Õues, ukse taga seisis rääbakas 5-6 kuune triibik ja nuttis haledalt. Naine tahtis ukse ta ees sulgeda, kuid järsku nägi ta kiisu silmi. „ Need olid minu kadunud poja silmad „- ütles ta hiljem. Kiisu astus sisse ja näugus haledalt külmiku juures. Naine avas selle mitme päeva järel ja vaatas sisse, riiulil oli osalt kõvaks kuivanud juustutükk. Muud söödavat kodus polnud, sest ta polnud mitu päeva toitu vajanud. Kassilaps neelas juustutüki alla ja hüppas naise voodisse. Leinav ema heitis samasse, sest nii oli ta liikumatult lamanud juba päevi. Üha valjemalt hakkas nuuksumise kõrvale kostma kiisu nurr ja tasakesi tõusis inimkäsi, et loomakest silitada. Poole tunni pärast jäi naine magama - esimest korda rahulikku painajatevabasse unne. Keskpäeval tõusis voodist oluliselt reipam inimene, kes haaras koti ja suundus poodi kassile toitu ostma.
Järgmisel hommikul ärkas leinaja kindla teadmisega, et tal on maailmas veel ülesandeid täita. Mõne kuu jooksul päästis ta 7 suvilatesse mahajäätud noort kassi, kuid ei kogunud ja lasknud siis paljuneda nagu pahatihti inimestel tavaks vaid laskis steriliseerida ja jaotas võimalikult paljud kassid heade inimeste vahel. Tema majas on ka praegu alati kuulda mitmehäälset nurrukontserti. Aasta tagasi liitusid loomadele ka mitu 6-10 aastast põnni, kelle vanematel oli nendega tegelemiseks vähe aega, tahtmist või oskusi. Neid lapsi tõmbas räsitud ilmaga majja, kus valitses armastus. Naine oli muutunud pea kümme aastat nooremaks, tema ühel põlvel istus 6 aastane poisike ja teisel põlvel mustvalge kassiisand. Laps naeris ja tundus, et kiisu naeris samuti.
„ Mul oli üks poeg, aga nüüd on mul lapsi palju“ kinnitas õnnelik proua. Ta õpetab lastele, kuidas saada läbi hoolimise heaks inimeseks ning rääkides oma pojast aitab ta neil hoida eemale narkootikumidest. Enamus kiisutädi külastavatest lastest on pärit peredest, kus alkoholi kuritarvitavad üks või mõlemad vanemad ja kus peksa saab laps sagedamini kui süüa. Kiisutädi majas jätkub lihtsat sööki nii lastele kui kassidele. Kui me aasta tagasi käisime seal ühe poisikese kukkumisel saadud peahaava tohterdamas, siis kuulsime mitu korda lapsi naisele ütlemas: „Sa oled kallis!“. Katkiste riietega kõhn väikemees teatas aga: „ Kui ma suureks saan, siis õpin ehitajaks ja teen Sulle ja kõigile kassidele uue ja suure maja!“ Emake, kelle näole oli mure ja lein uuristanud sügavad vaod naeris kõlavalt nagu 15-16 aastane neiu ja ütles: „Ma ootan raudselt selle ära.“
Kiisu, kes tol saatuslikul hommikul naise surmasuust tagasi tõi, sai nimeks Õnneseen ning kiisutädi on kindlalt veendunud, et kassi ja tema poja vahel valitseb mingi oluline, kuid materiaalselt hoomamatu seos.